DataLife Engine / Як купити будинок – поетапне керівництво для покупця

Як купити будинок – поетапне керівництво для покупця

Мрієте переїхати в новий будинок? Під час пошуків будьте готовими до того, що відповідний варіант знайдеться не так швидко, як ви розраховуєте. Або будиночок що вам сподобався буде коштувати більше, ніж у вас є в наявності. Не впадайте у відчай! Ваша мрія обов'язково здійсниться, якщо ви чітко розплануєте всі дії та будете гранично уважні.

Первинний або вторинний ринок нерухомості

Будова, що купується у забудовників, ще не має юридичної історії, тобто ви станете її першим власником. Придбати її можна за мінімальною ціною, правда на етапі початку будівництва, яке невідомо скільки триватиме.

Тобто, купивши котедж що будується, ви вселитеся в нього не відразу, а через один-два роки. У цій ніші багато «лазівок» для шахраїв. Одні беруть гроші та зникають, інші економлять на будівельних матеріалах. Щоб не стати жертвою обману, вибирайте забудовника ретельно, звертаючи увагу на тривалість існування фірми, відгуки її клієнтів.

Особливість покупки житла, яке вже комусь належить – ретельна перевірка документів. Важливо, щоб будинок що купується не був заставним майном банку, не був куплений в іпотеку, не перебував в оренді, не мав інших видів обтяжень.

Визначаємося з районом та вивчаємо ціни

Вибір району суто індивідуальний. Одні орієнтуються на близькість об'єктів інфраструктури:

Інші планують змінити міський шум та суєту на більш тихе та відокремлене місце, треті розглядають покупку нового будинку з метою ведення власного бізнесу. Критерії вибору району різні, але потрібно оцінити та розглянути всі пропозиції в цікавій для вас місцевості.

Шукаємо оголошення

Шукати оголошення зручно в інтернеті, де пропозиції про нерухомість розміщують власники житла та агентства. Бажано мати справу безпосередньо з власниками, оскільки агентства часто завищують ціни. В результаті частину суми, яку ви виплатите за будинок, отримають агенти. Сьогодні активний продаж будинків на dom.ria – це швидко, вигідно та безпечно. Тут відвідувачам доступні перевірені квартири що має на увазі їх відвідування інспектором сайту для особистого вивчення стану об'єкта. Спеціаліст фіксує кімнати панорамної камерою після чого отримані знімки прикріплюються до оголошення. DOM.RIA №1 серед конкурентів у сфері нерухомості тому що стежить за оновленням актуальної інформації.

Звертайте увагу на варіанти із середньою ціною. Заманливо дешеві пропозиції – старі будови, віддалені ділянки, проблеми з документацією, будинки з поганою «історією». Не соромтеся дзвонити по оголошеннях, що пропонує дорогі варіанти житла. Якщо будинок продає власник, можливо, він погодиться поторгуватися, та ви придбаєте будинок за тією ціною, на яку розраховуєте.

Переглядаємо підходящі варіанти

Перегляд вподобаних пропозицій – відповідальний момент. Приїхавши на місце, звертайте увагу на будь-які дрібниці:

Запитайте власників про недоліки будинку, причини продажу. Недоліки – головне, на що варто звертати увагу, вибираючи будинок. Чи ви будете раді появі «неприємних сюрпризів» після заселення. Розпитайте сусідів про будинок що сподобався та його господарів.

Перевіряємо документи

Якщо оголошення опубліковано, теоретично пакет паперів на нерухоме майно власниками вже зібраний, та воно повністю готове до операції. На ділі це не завжди так. Часто продаж будинку та підготовка потрібних документів ведуться паралельно. Щоб не зіткнутися з неприємностями у вигляді помилок в документації, підроблених довідок та виписок, їх потрібно ретельно перевірити.

Підключіть до перевірки професійного юриста або ріелтора, що регулярно працює з документами на нерухомість. Краще оплатити послуги фахівців, ніж покладатися на сумлінність продавців.

Укладаємо угоду

Укладення угоди – найвідповідальніший момент для обох сторін: покупця та продавця. Важливо правильно оформити договір купівлі-продажу, ознайомитися з усіма його пунктами. Бажано перед підписом показати договір юристу. Угода оформляється в присутності державного реєстратора. У його ж присутності передаються гроші, щоб надалі не виникло ніяких непорозумінь.

Корисні рекомендації

У якості висновку хочеться навести кілька рекомендацій, які застережуть вас від попадання в «лапи» шахраїв:

Емоції – не найкращий помічник у придбанні нерухомості. Проявляйте спокій та не втрачайте пильності!

29-10-2018, 13:47
Вернуться назад